Uroczyste podsumowanie projektu ochrony pszczołowatych w Ostrowitem
Dnia 8 grudnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowitem (rejon Powidzkiego Parku Krajobrazowego) odbyło się uroczyste podsumowanie pilotażowego projektu z cyklu „Zwiększanie bioróżnorodności Polski – czynna ochrona pszczołowatych w parkach krajobrazowych”.Projekt został zrealizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego we współpracy ze Związkiem Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Projekt skierowany był do mieszkańców województwa wielkopolskiego. Realizacja trwała w okresie marzec – wrzesień 2016 r. Do projektu przystąpiły 43 grupy (ponad 400 osób). Sprawozdania z realizacji projektu odesłało 26 grup, spośród których wyróżniono 6 najlepszych. Wyróżnione zostały szkoły podstawowe w Sławoszewku, w Wilczynie (filia w Bieli) i w Giewartowie oraz gimnazja w Pniewach, w Ostrowitem i w Budzisławiu Kościelnym.
W uroczystym podsumowaniu przedsięwzięcia udział wzięła Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, wójtowie i burmistrzowie gmin znajdujących się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz nauczyciele i uczniowie szkół biorących udział w projekcie. Uroczystość uświetniły swoim występem artystycznym uczennice ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, Szkoły Podstawowej w Giewartowie oraz Gimnazjum w Ostrowitem. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i podziękowania dla opiekunów oraz drobne upominki dla uczniów biorących udział w projekcie.
Projekt został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Małgorzata Walicht
Eliza Mikołajewska-Maruszyńska
[ngg_images gallery_ids=”40″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ number_of_columns=”3″ thumbnail_width=”191″ thumbnail_height=”143″]
Przedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu